Yazılanlar da ‘php dersleri’

PhpMyAdmin de Oluşturulan Tablolara Kontrol Paneli Yapımı

Admin paneli yapımı hakkında hiçbir bilginiz olmadan oluşturduğumuz tabloları yapacağımız basit panel ile yönetebilirsiniz..

Döngüler – For Foreach arasındaki fark

Foreach döngüsünü sadece dizi değişkenlerinde kullanabiliriz. Foreach döngüsü diğer döngülere göre biraz farklıdır.

Php ile formları otomatik kayıt nasıl yapılır

Öncelikle mantık olarak işlem çok basit. Gelen POST verilerini bir fonksiyona alıp bu verileri foreach ile döngüye sokup SQL’ in INSERT INTO komut satırından yararlanmak tüm işimizi görecektir. Yardımcı fonksiyonumuz aşağıdaki gibidir.

PHP mysql mega tagları ve tema yolları

PHP mysql mega tagları ve tema yolları

Asp.net ile php arasındaki farklar ve kullanım alanları

Son zamanlarda sıkça sorulan sorulardan hangi programı öğrenmeliyim şeklinde sorularla karşılaşıyoruz. Genel olarak PHP ve ASP.Net karşılaştırması yapılıyor. Şimdi sizlere kendi bilgilerim ve araştırmalarım sonucunda hazırladığım dersi sunacağım.

PHP Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Aslında PHP ile proje üreten insanlar çok iyi bilirler ki, PHP öğrenilmesi zor bir yazılım değildir. Sadece bütün web yazılımlarında olduğu gibi bunda da biraz olsun üzerinde denemeler yapmak gerekir. PHP, aslında içerisinde html kodlarının gömülü olduğu bir yapıya sahip. Üzerinde çalıştığımız projeleri .php veya kullandığımız sürüme göre .php2,.php3 şeklinde kaydedebiliriz.

Php switch kodu nedir

Php, switch kodu sayfaya gitme mesela www.siteadi.com/iletisim.php değil de, www.siteadi.com/index.php?Git=iletisim şeklinde olmasını sağlayan kodu sizlerle paylaşacağım.

Sql dersleri – giriş

Veri tabanı nedir, nasıl oluşturulur, nerelerde kullanabiliriz detaylarıyla anlatmaya başlayacağım. 1. bölümde sizlere veri tabanı oluşturma ve silme işlemlerini nasıl yapabiliriz bunları göstereceğim. İlk dersimize başlıyoruz.

Veritabanı nedir?

Veri tabanı düzenli bilgiler topluluğudur. Kelimenin anlamı bilgisayar ortamında saklanan düzenli verilerle sınırlı olmamakla birlikte, daha çok bu anlamda kullanılmaktadır. Bilgisayar terminolojisinde, sistematik erişim imkânı olan, yönetilebilir, güncellenebilir, taşınabilir, birbirleri arasında tanımlı ilişkiler bulunabilen bilgiler kümesidir. Bir başka tanımı da, bir bilgisayarda sistematik şekilde saklanmış, programlarca işlenebilecek veri yığınıdır. (bkz. Wikipedia) SQL kodları yazarken hangi programı kullanabilirim? SQL sorgularını yazarken birçok yardımcı program kullanılabilir. Ben dersleri anlatırken SQL Server 2005’e göre anlatacağım.

Php ile Tablo Kullanarak Listeleme Yapımı

Php ile Tablo Kullanarak Listeleme Yapımı

PHP de Tarih Karşılaştırma Nasıl Yapılır

PHP de Tarih Karşılaştırması

Php de test hazırlama uygulaması

Php de test hazırlama uygulaması

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter