6.074 kez okundu

PhpMyAdmin de Oluşturulan Tablolara Kontrol Paneli Yapımı

10 10 6.074 kez okundu incelendi

Admin paneli yapımı hakkında hiçbir bilginiz olmadan oluşturduğumuz tabloları yapacağımız basit admin paneli ile yönetebilirsiniz..

Bu dersimizde PHPMaker programının nasıl kullanıldığını gösterelim.

Şimdi dersimize geçelim:

Öncelikle Buradan Admin Paneli İçin lazım olan programı indiriyoruz.

Şimdi programı kurduk çalıştırdık. Peki nasıl kullanacağız?

İlk önce önümüze gelen ekrandan datebase bilgilerimizi giriyoruz:

http://resim.sanalkurs.net/uploads/ilkasama.jpg

Sonra İçerigini Yöneteceğimiz tabloları seçiyoruz:

http://resim.sanalkurs.net/uploads/2asama.jpg

Sonra resimde görüldüğü gibi hangi klasörde oluşacağını ayarlıyoruz ve GENERATE tuşuna basıyoruz. Ve dosyaları Localhost’umuzda bulunan klasöre atıyoruz. Bir de bakıyoruz ki, admin panelimiz hazır!

http://resim.sanalkurs.net/uploads/son_11.jpg

 

 

inan yılmaz >>

Gelen aramalar :

2 Yorum yapıldı “PhpMyAdmin de Oluşturulan Tablolara Kontrol Paneli Yapımı”

  1. devrim dedi ki:

    merhaba çok güzel bir konuya değinmişsiniz. size bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. benim kurmuş olduğum kurulumlu açık kaynak kodlu bir veb sitem var. veb sitesi emlakçılar için tasarlanmış ben bunun temasını değiştirdim. yani bazı yazılarına farklı linkler verdim ve bunlardan birtanesi benim için çok önemli linkin adresini admin panelindeki bir sayfanın linkini kopyaladım ve kullanıcı olarak tıkladığımda yönetim paneli giriş sayfasına yöneliyor ve kullanıcı adı ve şifre istiyor admin şifrelerini girersem istediğim sayfaya erişiyorum. benim istediğimse siteme üye girişi yapıldığında bu linke tıkladığımda direk erişilmesini istiyorum. ftpden dosyaları kontrol ettiğimde admin klasörünün içinde .acsess dosyası varmı yokmu bilmiyorum scripttede yok sadece htdos içersinde .acsess dosyası var içeriğide çok karmaşık yardımcı olurmusunuz veya sizin programınızdaki admin paneli benim detaylı sitemi yönetebilirmi cevabınızı bekliyorum iyi çalışmalar…

  2. ali dedi ki:

    teşekkürler ellerine sağlık…

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter