Yazılanlar da ‘güncel haberler’

Elektronik kağıttan yapılan telefonlar coming soon

Kanadalı bilimadamları elektronik kağıttan esnek bir akıllı telefon ürettiklerini duyurdu. PaperPhone (KağıtFon) adı verilen telefon, ‘cüsseli rakiplerinin” yaptığı arama, mesaj alıp yollama, müzik çalma, e-kitap görüntüleme gibi tüm işlemleri yapabiliyor. Cihaz kıvrılması, katlanması köşe ya da kenarlarından esnetilmesi durumunda farklı işlevleri devreye sokuyor. PaperPhone’un yaratıcısı Dr. Roel Vertegaal “Beş yıl içinde her şey böyle görünüp […]

Google bilim fuarı 2011 başvuruları başladı

Google bilim fuarı 2011 başvuruları başladı

2010 da yaşanan en büyük güvenlik açıkları

2010’da yaşanan en kötü 7 güvenlik fiyaskosu meğer Google’ın en çok arananlar listesinde gizliymiş.

Symantec’in sahibi olduğu PC Tools, Google’ın Zeitgeist bir listesine dayanarak 2010 yılında internet güvenliğinde yaşanan en büyük 7 riski bir araya getirdi.

İşte Google’ın Zeitgeist listesini baz alan, 2010’da meydana gelen en kötü 7 güvenlik fiyaskosu:

1. Justin Bieber: 2010’da en çok aranan kişi o oldu. Temmuz ayında düzenlenen hileli bir çevrim içi anketle şarkıcı Kuzey Kore turuna gönderilmek istenmişti

Skype yasaklanıyor

Çin izinsiz faaliyet gösteren internet telefon servislerinin kapatılacağını açıkladı.

Pekin hükümetinin kararı, Skype gibi çok ucuz servis sağlayan yabancı telefon hizmetlerinin sona ereceği anlamına geliyor.

Sanayi ve İletişim Bakanlığı’nın web sitesinde, yasağın ne zaman yürürlüğe gireceği ve cezanın ne olacağı belirtilmiyor.

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter