Yazılanlar da ‘dreamweaver dersleri’

Dreamweaver da nasıl slayt yapılır

Dreamweaver da nasıl slayt yapılır

Dreamweaver Sekmeli Tab Menü

Bu tip uygulumlar genellikle gelişmiş web sitelerinde birden fazla kategorilere göre link vermek bilgi vermek gibi Konularda çokça işimize yaramakta.Bunun en canlı örneğini sanal kurs.net ana sayfada Son Eklenen Dersler, En Çok Okunanlar, En Çok Yorumlananlar adlı bölümde görmek mümkün.Bizde dersimizde farklı bir web sitesi için En Son Kayıt olan Mezunlar, En Son Kayıt olan Kullanıcılar ve Ziyaretçi Defterinden son Mesajlar diye bir tab panel oluşturacağız.

Photoshop ile yaptığımız bir tasarımı Dreamweaver'a nasıl aktarırız

Dersimizin 1. bölümünde Photoshop’ta sitemizi tasarlamıştık. Şimdi de bu tasarımı Dreamweaver’da kullanmada.

Sitemizi tasarlayıp Photoshop’ta kaydetmiştik ve elimizde images adlı bir klasör ve sitemiz.html oluşmuştu. Sitemiz.html bizi fazla alakadar etmiyor. images klasörü içerisindeki parçaladığımız resimleri sitemizde uygun yerlere koyacağız.

Photoshop ile yaptığımız bir tasarımı Dreamweaver'a nasıl aktarırız

Bu derste sizlere Photoshop ile tasarlanan bir siteyi nasıl kullanılabilir duruma getireceğimizi anlatmaya çalışacağım. Takıldığınız noktalarda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bu ders Sanalkurs 8. Sayı’da yayınlanmıştır. Dersi yaklaşık 2 aydan daha önce hazırlamış olduğumdan değişmiş bazı şeylerin eski olduğunu göreceksinizdir. Mesela siteyi ben 800 x 600 tasarlamışım. Halbuki artık bu boyutlar tercih edilmeyen boyutlardır. Şu anda genel olarak 1000 genişliğinde siteler tasarlanıyor ve çok daha verimli olduğu kanısındayım ben. Unutmadan belirteyim. Dersi Photoshop ve Dreamweaver CS3’te anlattım. Photoshop CS4 kullananlar fazla zorlanmayabilir belki ama Dreamweaver CS kullanan ve başlangıç aşamasında olanlar biraz zorlanabilir. Ama temel mantığı kaptığınız zaman pek sorun olacağını sanmıyorum.

Dreamweaver da Div leri Yan Yana Sıralama

Öncelikle bu benim ilk dersim, yanlışlarım hatalarım varsa mazur görün. Yorumları okuyacağım.

Herkesin merak ettiği bir konu da Dreamweaver’da div’leri yan yana sıralamaktır. Bu derste bunun basit bir yöntemini ele alacağız.

Ben ilk başta yan yana sıralayacağım div’lerin dışına başka bir div eklemeyi tercih ettim ve içindeki bölmeleri yan yana sıraladım.

Dreamweaver da yazıların üzerine gelince değişen resim yapımı

Dreamweaver da yazıların üzerine gelince değişen resim yapımı

web tasarım html dersleri -2 başlıklar

html yazılar ve yazıalrı biçimlendirme ile başlıkları görecez nedir bu biçimlendirme

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter