Yazılanlar da ‘Html dersleri’

JavaScript ile sitenizin başlığını sürekli değiştirin

Bu dersimizde kodları kullanarak web tarayıcımızda görünen başlık kısmını sürekli değiştireceğiz. Kod oldukça basit. Textlerde bulunan yazıları sırasıyla ekrana getirir.

JavaScript İle Sitede Duyuru Veya Reklam Panosu Yapımı

JavaScript İle Sitede Duyuru Veya Reklam Panosu Yapımı

Css de Float ve Clear özellikler ile konumlandırma

CSS ile sayfa planlamak için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir float ve clear özelliklerinin kullanımı. Float bir elementi Normal Akışın dışına çıkarmak için kullanılan bir yöntemdir. Bir biri ardına sıralanmış elementlere float uygulandığında elementler eğer yeterli alan varsa yan yana dizilirler. Float Dinamik Göreceli Konumlandırma gibidir ve bu amaçla kullanılabilir.

Adres çubuğunda favicon gösterimi nasıl yapılır

Eklemek istediğiniz ikon ne ise öncelikle onu ikon a çevirin. Web sayfanıza bu iconu eklemek için … tagları arasına aşağıdaki kodu ekleyin.

Siteye müzik ekleme nasıl yapılır

Siteye müzik ekleme nasıl yapılır

Site yönlendirme nasıl yapılır (html redirect)

Özellikle birden fazla domaini(alan adı) olan bir sitenin bir tanesini yayına alıp, diğerlerinin ona yönlenmesini istediğimiz zamanlarda sıkça kullandığımız bir çözümdür.

Html de kayan yazı nasıl yapılır

Html de kayan yazı nasıl yapılır

Html de sayfa açılışlarına efekt vermek

Hazırladığınız web sayfasının açılış esnasında bir efekt ile ekrana gelmesini istiyorsanız sayfanızın kodlarını görüntüleyerek … tagları arasına aşağıdaki kodu yazmanız yeterli!

Html de yazının üzerine gelince bilgi kutucuğu çıkartmak

Bu derste sizlere html’in bir özelliğinden bahsedeceğim. İnternette görürüz, bir yazının üzerine gelince bilgi kutucuğu çıkar. Gerek yazının o bölümünü açıklamak, gerekse bakşa amaçlarla kullanıldığını görürüz. Bu kutucukları js veya CSS ile de yapabildiğimiz gibi basit bir yolla HTML ile de yapabiliyoruz. Bunun için “title” kodunu kullanıyoruz.

Html dersleri iframe nasıl kullanılır

Html dersleri iframe nasıl kullanılır ?
Html ile bir çok sayfayı tek bir sayfa içerisinde ve sayfanın istediğiniz bir yerinde görüntülemek için kullanabileceğiniz bir uygulamayı ele alalım.

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter