ArsivKasım, 2010

Arama motorlarında ilk sıra

arama motorlarinda yer edinmek istiyorsaniz bence bunu okuyun cunku binlerce helede milyonlarca sitenin icin de sizinkinin bulunmasi icin harika bir oneri herkese cunku hergun bir suru sitede ayni seyleri gormekten bikiyor insan bazen ve bunlari siz benden daha iyi biliyorsunuz, ornek olarak devamli ziyaret ettiginiz site hep ayni seyleri gosterdigi zaman bile bakmak istemiyorsunuz cunku siz daha once onlari gordunuz yada okudunuz ama ilginc tarafi siz onu baska yerde daha once okuduysaniz ve bir daha gordugunuzde hic bakmak istemiyorsunuz.

6 ay bedava hosting sahibi olun

6 ay bedava hosting sahibi olun

Ajax XMLHTTPREQUEST Nesnesinin Kullanımını

Bu yazımla kodlara ilk adımımızı atacağız ve AJAX’in çekirdeği olan XMLHTTPREQUEST nesnesinin kullanımını göreceğiz.

Konuyu daha somut olması açısından bir örnekle anlatacağım. Örneğimizde bir kutu ve buton bulunuyor. Kutuya girilen isim eğer “ajax-tr” ise sonuç “Tamam” değilse “Hata!” olacaktır.

10 dakika da nasıl ajax öğrenebilirim

PHP’nin xajax kütüphanesi sayesinde çok basit bir şekilde ajax uygulamaları geliştirebilirsiniz. Bu desimizde xajax’ın nasıl kullanıldığını öğreneceğiz.xajax web projelerenize kolayca entegre edebileceğiniz bir ajax kütüphanesidir. Php kodlarıyla fonksyonlar oluşturarak çok kolay bir şekilde ajax uygulamaları oluşturabilirsiniz. Üstelik iyi derecede JavaScript bilginizin olmasına bile gerek yok.

Asp.net de Ajax Accordion Nesnesinin Kullanımı

Ajax Toolkitle gelen Accordion nesnesinin kullanımını anlatmaya calısacagım. Toolboxtaki bu nesne sayesinde sayfalarımızda güzel menüler oluşturabiliriz..

Ajax control toolkit kullanımı ve nasıl yüklenir

Ajax control toolkit kullanımı ve nasıl yüklenir

Flash CS4 kullanıcıları için After Effects CS4

Flash CS4 kullanıcıları için After Effects CS4

Web Tasarım Dersleri Html Yazılar ve Renkler

Web Tasarım Dersleri Html Yazılar ve Renkler

Web Tasarım Dersleri Html Yatay Çizgiler

Web Tasarım Dersleri Html Yatay Çizgiler

web tasarım html dersleri -3 hizalama

htmlde yazdığınız bir yazı, resim, yada tablolar aksini belirtmedikçe ekranın soluna ve üstüne yaslanmış olarak karşımıza çıkar bizde bunu ekranda düzgün görüntü alabilmek için hizalama komutlarını kullanacağız.

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter