1.535 kez okundu

WordPress seo ipuçları

10 10 1.535 kez okundu incelendi
Seo WordPress Seo için bir kaç ipucu
WordPress için optimizasyonda altın değerindeki bir diğer yazımda Google Sitemaps Generator ile WordPress için site haritası oluşturmayı ve bu site haritasını Google’a göndermeyi öğrenmiştik.Bu yazımda ise hazır araç kullanmayıp, biraz bizler ne yapabiliriz onu göstereceğim.
– Title(Başlık) her sayfada farklı olmalı
Ne demek bu? Bu demek oluyo ki başlığınız her sayfada aynı olmasın. Örneğin ana sayfada başlığınız “Seo Hocası” ise yazdığınız yazının sayfasının (single.php, page.php) başlığı da “Seo Hocası” olması. “Yazınızın başlığı – Seo Hocası” daha etkili bir başlık olacak ve arama motorunun sizi alt sıralara atmasını engelleyecektir.

 

– Yazı etiketlerini eklemeyi ihmal etmeyin
Evet, çoğu blogdan ve blog yazarından gördüğüm kadarıyla etkin yazı etiketi eklemeyi bir kenara bırakın etiket bile eklemiyorlar.

– Fazla ve gereksiz yazı etiketi eklemeyin
Gözlemlediğim bir başka konu ise çok fazla ve gereksiz etiket eklenmesi. Fazla etiket ekleyerek arama motorlarında bırakın üst sıraya çıkmayı en alt sıralara kayarsınız.

– Her yazıda farklı yazı etiketleri girin
Bir önceki yazıda girdiğiniz etiketleri girmemeye özen gösterin. Zaten bir önceki yazıda girdiğiniz etiket site haritasına eklenecektir. Bir daha eklemeniz bir şey fayda etmez. O yüzden sık sık farklı etiketler kullanın.

– Yazı etiketlerinizi her sayfada belirtin
Yazınız için eklediğiniz yazı etiketlerinizi her sayfada belirtin. Örneğin bazı bloglar yazı etiketlerini her sayfada göstermiyor. Ana sayfada sadece yazının başlığı ve eklendiği tarih yazıyor, yazının tekil sayfasında etiketleri gösteriyor. Bu yanlış bir kanı. Yazının etiketleri ana sayfada dahil tüm blog sayfalarında gösterilmelidir.

– Yazı için kategoriler ekleyin ve kategorileri her sayfada belirtin
Yazınız için direk “Genel” kategorisi yakıştırması yapmayın. Blogunuz için 5 dakikanızı ayırarak siteniz ile alakalı kategorileri ekleyin ve bu kategoriler hakkında yazı yazarak; eklediğiniz yazının kategorisini her sayfada belirtin.

– 404 sayfanızı ana sayfanıza yönlendirin
404 hatalarını başta Google olmak üzere çoğu arama motoru benimsemez. 404 sayfanızı ya ana sayfa kodlarınızla eşleyin ya da ana sayfanıza yönlendirin.

– Link değişimi yapın
Diğer bloglarla link değişimi yapın. Böylece diğer bloglarda indekslendiğinden sayfalarındaki sitenizin bilgileri de Google tarafından algılanacaktır. Böylece diğer blogların adları yazıldığında sizin sitenizin linkinin de çıkma olasılığı artacaktır.

 

seohocası>>

4 Yorum yapıldı “WordPress seo ipuçları”

  1. seo ipuçları dedi ki:

    Merhaba;

    Seo ipuçlarına ilişkin olarak hazırlamış olduğunuz bu yazınızı gerçekten çok başarılı buldum. Sitenizi sık kullanılanlara ekledim, artık çok daha sık ziyaret edeceğim. Teşekkürler.

  2. kalender meshrep dedi ki:

    alıntı sanırım yine de teşşekkürler bu yazıyı kaçırmışım sayende okumuş oldum konuları gayet yerinde buluyorum

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter