760 kez okundu

Hür Adam filmi çok ses getirecek

10 10 760 kez okundu incelendi

Gişe rekorları kıran “Minyeli Abdullah”la bir döneme damgasını vuran yapımcı ve yönetmen Mehmet Tanrısever, 20 yıl aradan sonra yine çok konuşulacak bir filmle Türk sinemasına dönüş yapıyor. Mehmet Tanrısever bu kez Said Nursi’nin hayatını ele alan “Hür Adam” filmiyle hem yapımcı hem yönetmen hem de senarist olarak seyircinin karşısına çıkacak.

Senaryosunu Ahmet Çetin, Mehmet Uyar ve Mehmet Tanrısever’in kaleme aldığı “Hür Adam” filminde Said Nursi’yi Mürşit Ağa Bağ canlandırıyor.

Çekimleri, Isparta‘nın Eğirdir İlçesi´ne bağlı Barla Beldesi,  Safranbolu ve İstanbul’da gerçekleştirilen Said Nursi’nin hayatını anlatan “Hür Adam” filminde 70 kişilik bir teknik ekip ve 1000 kişinin üzerinde figüran ekibi yer aldı.

Projenin 1 yıl süresince devam eden hazırlık aşaması sonucunda filmin çekimleri 8 haftalık süre içerisinde tamamlandı. Yapımını Feza Film’in, dağıtımını Özen Film’in üstlendiği “Hür Adam” filmi 07 Ocak 2011’de vizyona giriyor.

Yorum yap

Önceki yazıyı okuyun:
panaroma 1453 müzesi özellikleri

İstanbul'un fethini 557 yıl sonra yeniden yaşatan ve dünyadaki benzerlerinden tam panoramik özelliği ile ayrılan Panorama 1453 Tarih Müzesi'ni bu...

Kapat
Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter