1.239 kez okundu

Google adsense çok kazanma sıırları 2

10 10 1.239 kez okundu incelendi

İlk yazımda belirttiğim bazı kavramlar hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Adsense’ten çok kazanmak için dikkat etmemiz gereken en önemli şeyler sitemizin keywordsleri ve backlinkleridir. Önceki yazımda da belirttiğim gibi fazla keywords ve backlink eklemek sitenizi spam durumuna sokabilir ve hitiniz düşer.

Bu derste keywords ve backlink’lerden bahsetmek istiyorum.

Keywords kelimesi İngilizce’de “anahtar kelimeler” anlamına gelmektedir; yani sitemizin anahtar kelimelerini gireceğiz demektir. Sitemiz ne ile alakalı ise, o kelimeler girilmelidir. İçerikle alakasız, sadece hit gelsin diye eklenen kelimeler sitenin banlanmasına sebep olur. Bir çok scriptte keywords alanı vardır; bu alana fazla abartmadan ve aynı kelimeyi tekrarlamadan içerik yazılır.

Örneğin film fragmanı siteniz varsa film fragmanı, film fragmanları tarzında içerikle uyumlu kelimeler yazılır. Bu kelimeler Google aramasında sonuçlar arasında sitenizin de görülmesini hedefler. 20 veya 30 kelime keywords yeterlidir.

Backlink nedir?

Backlink sitemizin linkinin başka sitelerde olmasıdır. Google botları yaptıkları aramalarda sitemizin linkini ne kadar fazla sitede görürse sitemizin prestiji o kadar artar. Backlink’te de keywordsler gibi aşırıya kaçmadan sitelere ekliyoruz. Aylık 3 veya 5 backlink yeterlidir. Fazlası spam kabul edilebilir. Özellikle de yeni sitelerde…

Gelen aramalar :

1 Yorum yapıldı “Google adsense çok kazanma sıırları 2”

  1. emine dedi ki:

    bilgi için çok teşekkürler çok yardımcı oldu

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter