757 kez okundu

Windows da her şey tek tıklamayla kapansın

10 10 757 kez okundu incelendi

Her şey tek tıklamayla kapansın!

Windows ile çalışırken, açık olan çok sayıda uygulamayı tek tıkla, saniyesinde kapatmaya ne dersiniz
Her şey tek tıklamayla kapansın!
Her şeyi sadece tek bir tıklamayla kapatın…

Windows ile çalışırken çok sayıda uygulamanın aynı anda açık olması hiç de şaşıracak bir durum değil. İşiniz bittiğinde bu uygulamaları tek tek kapatmak yerine sadece tek bir tıklama ile hepsini aynı anda kapatmak istemez miydiniz? Eğer cevabınız evetse, bu işin en kolay yolunu öğrenmeye hazır olun. Üstelik herhangi bir yazılım veya araç kurmanıza da gerek yok

Yapmanız gereken aslında çok basit. Öncelikle masaüstünde boş bir alana farenizin sağ tuşuyla tıklayın ve Yeni seçeneğinin altından kısayol satırını seçin. Yeni bir pencere açılacak. Buradaki Öğenin konumunu yazın satırına aşağıdaki komutu girin:

taskkill /F /FI “USERNAME eq whitsongordon” /FI “IMAGENAME ne explorer.exe” /FI “IMAGENAME ne dwm.exe”

Daha sonra İleri düğmesine basın. Yeni ekranda, kısayolunuz için bir isim vermeniz istenecek. Varsayılan isim taskkill.exe. Siz bu ismi dilediğiniz şekide değiştirebilirsiniz. Biz, örnek olarak Kapat ismini verdik. Her şey tamamsa, Son düğmesine basın ve pencereyi kapatın.

Masaüstünde Kapat isimli bir simgenin belirdiğini göreceksiniz. Artık bu simgeye çift tıklayarak, o an açık olan tüm programların saniyesinde kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter