4.367 kez okundu

Windows 7 Nasıl Türkçe Yapılır

10 10 4.367 kez okundu incelendi

Farklı bir dilde kurmuş olduğunuz Windows 7’yi, Windows Update kullanarak nasıl Türkçe diline çevirebiliriz?

Evet arkadaşlar, işletim sistemimiz olan Windows 7‘yi, Windows Update kullanarak basit bir şekilde nasıl Türkçe diline çevirebilirz onu anlatmaya çalışacağım..

Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayınız!1. Öncelik olarak Control Panel (Denetim Masası) -> System and Security -> Windows Update bölümünü açıyoruz..

http://resim.sanalkurs.net/uploads/Untitled_13.jpg

2. Bu bölümde important updates ve optional updates seçenekleri bulunmaktadır..importants updates seçeneğinde sistemimiz için önemli olan güncellemeler bulunmaktadır..bu güncellemeleri yüklemenizi tavsiye ediyorum..optional updates seçeneğinde ise bizim tercihimize bırakılan güncelleme dosyaları ve dil paketleri barınmaktadır..bizim işimizle ilgili olan yer optional update olan kısımdır! Türkçe dil pakedimizi buradan yükleyeceğiz..optional update sekmesine girelim..

http://resim.sanalkurs.net/uploads/Untitled_6_1.jpg

3. Karşımıza birçok dil pakedini içeren bir penrece açılacak..Burada bizim seçmemiz gereken dil pakedi Turkish Language Pack ? Windows 7 (KB972813)..Bu dil pakedini seçip OK butonuna tıklıyoruz..

http://resim.sanalkurs.net/uploads/Untitled_5_7.jpg

4. OK butonuna bastıktan sonra Windows Update ana ekranına geri döneceksiniz ve buradan Install update butonuna basarak seçmiş olduğumuz dil pakedinin ve/veya diğer önemli güncelleştirmelerin yüklenmesini başlatabiliriz..

http://resim.sanalkurs.net/uploads/Untitled_7_1.jpg

Güncellemelerin yüklenmesi belli bir süre sonra biticek ve sistemimize entegre edilecektir..Yalnız herşey bu kadarla bitmiyor..Yüklemiş olduğumuz dil pakedimizi sistemin dili olarak ayarlamamız gerekiyor! Nasıl mı?

5. Control Panel (Denetim Masası)‘na tekrar dönüyoruz ve Clock, Language and Region kategorisi altında bulunan Change display language seçeneğine giriyoruz..Bu kısımda bulunan Choose a display language seçeneği altında bulunan açılır kutuya tıklayarak yüklemiş olduğumuz yeni dilimizi (Türkçe) seçiyoruz ve OK butonuna basıyoruz..Daha sonra karşımıza seçtiğimiz dilin sistem içerisinde geçerli olması için oturumu yeniden başlatmamız gerektiğine dair bir uyarı penceresi çıkacak..

http://resim.sanalkurs.net/uploads/Untitled_9_1.jpg

http://resim.sanalkurs.net/uploads/Untitled_10_1.jpg

http://resim.sanalkurs.net/uploads/Untitled_12_1.jpg

Log off now diyoruz ve oturumu kapatıyoruz..Oturumu tekrar açtıktan sonra sistemimizin tamamen Türkçe olduğunu göreceksiniz..

Evet herşey bu kadar basit fakat bir sorunumuz var.. Sistem içerisinde herşey Türkçe oldu fakat sistem açılırken ve kapanırken çıkan mesajlar hala İngilizce..Sistem Türkçe olmasına rağmen sistemi yeniden başlattığınızda karşılama mesajlarında Starting windows ve Welcome yazdığını görürsünüz..Gerçi bu o kadar önemli bir şey değil ama bunu halletmek için seçtiğimiz dili tüm kullanıcılar için varsayılan dil olarak ayarlamamız gerekiyor..Hemen yapalım..

Türkçe Dilini Varsayılan Dil Olarak Ayarlama?

Sistemimiz artık Türkçe olduğuna göre..

1. Denetim Masası -> Saat, Dil ve Bölge kategorisi altından Klavyeleri veya diğer giriş yöntemlerini değiştir yazana giriyoruz..

http://resim.sanalkurs.net/uploads/Untitled_2_24.jpg

2. Yönetimsel sekmesi altından Ayarları Kopyala butonuna basıyoruz ve açılan pencerede “Karşılama ekranı ve sistem hesapları, Yeni kullanını hesapları” seçeneklerini seçili hale getiriyoruz ve Tamam diyip çıkıyoruz..Artık sistemimiz tamamen Türkçe oldu varsayılan dilimizi tüm kullanıcılar için ayarlamış olduk! Açılış ve kapanış mesajlarınında Türkçe olduğunu görürsünüz!

http://resim.sanalkurs.net/uploads/2212121.jpg

http://resim.sanalkurs.net/uploads/2343432.jpg

Gelen aramalar :

2 Yorum yapıldı “Windows 7 Nasıl Türkçe Yapılır”

  1. kaan dedi ki:

    Çok Saol Kardeşim Büyük Dertten Kurtardın 🙂

  2. cengizhan dedi ki:

    allah razı olsun kardeş

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter