1.129 kez okundu

Web tasarımcılar için firefox eklentileri

10 10 1.129 kez okundu incelendi
 1. Firebug
  Firebug firefox eklentisi herhalde web tasarımı için kullanılabilecek en güzel eklentilerden birisidir. Firebug firefox eklentisi ile bir web sayfasını her açıdan gözlemleyebilirsiniz. Bu eklenti sayesinde bir web sayfasında gözlemlediğiniz HTML ve Javascript hatalarını düzeltebilir ve üzerinde değişiklik yapıp sonuçlarını izleyebilirsiniz.
 2. IE Tab
  Internet Explorer Tab firefox eklentisi gene geliştirmeciler için güzel bir araç. Tasarımı yapılan bir web sitesinin her tarayıcıda aynı gözükmediğini biliyoruz. Bu duruma istinaden web tasarımcının hazırladığı web sayfasını hızlı bir şekilde Internet Explorer’da nasıl gözüktüğünü test etmek için IE Tab firefox eklentisi görevini güzel bir şekilde icra ediyor.
 3. Pixel Perfect
  Pixel Perfect firefox eklentisi aslında firefox dışında firebug eklentisinin de kurulu olmasını gerektiren bir yapıya sahip. Pixel Perfect kurulduktan sonra Firebug içerisinde “Pixel Perfect” sekmesini görebileceksiniz. Böylelikle geliştirilen HTML üzerine nasıl bir web kompozisyonu oluştuğu kolayca izlenebiliyor.
 4. Web Developer
  Web Developer eklentisi kurulduktan sonra kendi araç çubuğu ile firefox üst nmenüsüne yerleşir. Web Developer araç kutusu içerisinde stillerden div etiketlerine veya çözünürlük ayarlarına göre bir web sayfası üzerinde gösterilebilecek tüm elementleri ön plana çıkaran işlevlere sahip olursunuz.
 5. GridFox
  Gridfox firefox eklentisi web sayfası üzerindeki bölümleme alanlarını harita karesi şeklinde gösterebilmeyi sağlar. Oldukça esnek bir yapıya sahip gridfox, web sayfası içeriğine göre tasarımcıya yerleşim karelerini tam olarak verir.

Web tasarımı için firefox eklentilerine daha fazlasını katabileceğimiz fazla sayıda firefox eklentisi mevcut. Firefox Addons üzerinden diğer eklentilere ulaşabilirsiniz. Şu an için 5 tanesini aktarsak bile yorumlarınızla ekleyebilirsiniz ya da bir başka yazımızda önünüze çıkabilir.

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter