776 kez okundu

Tıklanma Başına Ödeme (Pay Per Click) Reklamcılığı

10 10 776 kez okundu incelendi

Pazarlama kampanyanızın başarılı olmasını garanti etmek için sitenize trafik sağlamak çok önemli. Tıklanma Başına Ödeme reklamcılığı kişilerin sitelerine trafik sağlamak için kullandıkları en gözde yollardan biri. TBÖ olarak kısaltılan, Tıklama Başına Ödeme reklamcılığı, odaklı pazarlama olarak düşünülüyor.
Tıklanma Başına Ödeme (Pay Per Click) Reklamcılığı

Pazarlama kampanyanızın başarılı olmasını garanti etmek için sitenize trafik sağlamak çok önemli. Tıklanma Başına Ödeme reklamcılığı kişilerin sitelerine trafik sağlamak için kullandıkları en gözde yollardan biri. TBÖ olarak kısaltılan, Tıklama Başına Ödeme reklamcılığı, odaklı pazarlama olarak düşünülüyor. Banner reklamlarının veya diğer pazarlama çeşitlerinin aksine, TBÖ reklamcılığı, sadece işe yarayan reklam için ödeme yapacağınızı garanti eder. Bir TBÖ kampanyasıyla, para ödemeyi, birinin sizin bağlantınıza tıklaması sonucu yaparsınız. Böylece reklam masraflarınızın boşuna harcanmaması ve çöpe gitmemesi garantiye alınmış olur.Tıklanma Başına Ödemenin en büyük avantajı her zaman arama sonuçlarında hep yukarıda gözükecek olmanız ve boşa giden reklamlarınız için para ödeme konusunda endişelenmeyecek olmanızdır. Diğer reklam şekillerinde, yöntemin temeli izlenimlere dayalıdır. Mesela, reklamınızın her gösteriminde para ödeyecek olmanız yöntemi: Bunun birçok olumsuzluğu vardır, eğer sizin reklamınız web sitesinin en altında gösterilirse, etki etmeyen, görünmemiş reklamlar için para ödeme riskini almış olursunuz. Banner reklamcılığıyla karşılaştırıldığında, TBÖ reklamcılığının daha etkili olduğu şüphesizdir.

Google’da bir arama sonucunun nasıl gösterildiğini düşündüğünüzde, iki çeşit bağlantı olduğunu göreceksiniz. Yukarıdaki ve yan taraftaki bağlantılar ya sponsorlardır ya da TBÖ reklamlarıdır. Bunların altında, organik arama sonuçlarını göreceksiniz. Bu sonuçlar, web sitesinin içeriği temeline göre getirilen sonuçlardır. Hem organik hem TBÖ reklamcılığını kullanmak en iyisidir. TBÖ’nün yanı sıra anahtar kelimelerin zengin olduğu bir içerik oluşturmak, sitenizin bolca ziyaretçi almasını garantiler. TBÖ reklamcılığında yeniyseniz, bütçenizi küçük bir miktarda limitleyebilir ve kampanyanıza başlayabilirsiniz. Bu size, çok fazla yatırım yaptığınız hissini oluşturmadan yeni bir kampanya deneme özgürlüğünü verecektir. TBÖ sitenize trafik sağlamak için çok iyi bir yoldur ve affiliate pazarlama programınızın önemli bir bileşenidir.

Gelen aramalar :

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter