646 kez okundu

Technorati ye siteni ekle

10 10 646 kez okundu incelendi

Technorati Blog Tarzi Sitelerin Listelendiği Yüksek Page Rank değerine Sahip Bir Site Sizinde WordPress Blogger türü bir bloğunuz varsa mutlaka Technorati sitesine eklemelesiniz arkadaşlar bu yazıda nasıl site ekleyeceğinizi özetle anlatacağım.  Öncelikle Aşağıdaki linkten siteye giriyoruz arkadaşlar.  http://technorati.com Sitenin Üst kısmında yer alan Join linkine tıklıyoruz. Ve açılan sayfada üye olmamızı isteyecektir Formda ilk kısıma adınız 2. kısım soyad 3. kısım kullanıcı adınız ve 4. kısım email adresiki mutlaka kullandığınız bir email olmalı aktivasyon gerektiği için. 

5. kısımda emaili tekrar yazıp kalan son 2 kısım ise şifremizi yazıyoruz ve  Açılan sayfada ise sitemiz ile ilgili bilgileri isteyecek bizden nedir bunlar  Blog Title: Sitemizin Başlığı  URL: Dolu olacaktır  Linking blogs: İsteğe bağlı boş geçiniz  Site description*: siteniz hakkında açıklama en azından 80 100 karakter bir açıklama yapınız.  Ve Alttaki kategorilerden sitenize uygun olanı seçtikten sonra Tag etiket kutularına sitenizle ilgili en azından 5  6 etiket yazınız.

Proceed To TheNext Step Butonuna tıklıyoruz ve bir sonraki seviyeye geçiyoruz henüz işlem bitmedi Return To Profile yani profile geri dön butonuna tıklıyoruz en altta sitenizin eklendiğini göreceksiniz ve altında bulunan Check Chaim butonuna tıklayarak sitemizi biizm olduğunu doğrulamak için gerekli işlemi yapmalıyız tıklıyoruz ve açılan sayfada yazı içerisinde kod göreceksiniz Örnek: Z6QUFPN8Z3E3 şeklinde bu kodu arkadaşlar yeni bir yazı yazarak sitemizde kodu yazının her hangi bir yerine koyup yayınlıyoruz ve yayınladıktan sonra dönüyoruz yine Technoratiye ve en altta yer alan doğrulama için Verify Claim Token Butonuna tıklıyoruz arkadaşlar. Bundan sonra incelenme ve onaylanması için beklemek kalıyor hepinize kolay gelsin

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter