290 kez okundu

Pokemon GO nasıl indirilir, nasıl yüklenir?

10 10 290 kez okundu incelendi

Pokemon GO birçoğumuzun çizgi filmi ile tanıdığı son zamanların en trend en çok oynanan oyunu. Hal böyleyken milyonları da peşine sürüklemiş durumda. Oyun ilk başta sadece Avustralya ve Yeni Zelanda’da indirilebilir ve oynanabilir durumdaydı. Son olarak 27 ülkeye daha oyun resmi olarak indirmeye açılmış. Oyun henüz Türkiye’de resmi olarak indirmeye açılmadığı ve oyunun nasıl indirileceği nasıl yükleneceği konusunda birçok soru geldiğinden dolayı henüz oynayamayanlar için bu yazımızı hazırladım.

Android için Pokemon GO nasıl indirilir ve nasıl yüklenir?

Alttaki apk mirror sitesi linkinden oyunun en gücel .apk dosyasını indiriyorsunuz(Şuan ki sürüm Pokémon GO 0.29.3). Daha sonra telefonunuzun “Ayarlar” kısmına girip “Güvenlik” seçenekleri üzerinden “Bilinmeyen Kaynaklar” a izin ver seçeneğine tıklayarak oyunun kurulumunu yapabilirsiniz.

Pokemon-GO-nasil-indirilir-nasil-yuklenir

Android için Pokemon Go İndir

IOS için Pokemon GO nasıl indirilir ve nasıl yüklenir?

IOS kullanıcılarının oyunu indirmesi Android kullanıcılarına göre biraz daha zor. Bunun için yapmanız gerekenler;

Öncelikle App Store hesabınızdan çıkış yapmanız gerekiyor. Kimlik seçeneğinden Log out diyerek çıkış yapınız.

Daha sonra yeni bir hesap açıyorsunuz. Ancak hesap Türkiye hesabı olmamalı bunun yerine Yeni Zelanda hesabı açabilirsiniz. Adres kısmına posta kodu olarak 0110 veya 0410 gibi kod ekleyip buna göre yeni hesabınızı oluşturuyorsunuz. Artık App Store hesabımızda Pokemon GO görünüyor ve indiriyorsunuz.

Kurulum işlemine geçmeden yine kendi hesabınıza geçiş yapıyor ve standart kurulumu yaparak eğlenceye başlayabilirsiniz.

Bonus: Bir sonraki yazımız da Pikachu nasıl yakalanır, ilk Pokemonumuz Pikachu nasıl olur? onu anlatacağız. Takipte kalın 😉

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter