1.746 kez okundu

Google translate – döküman yükleyerek çeviri yapmak

10 10 1.746 kez okundu incelendi

Google uygulamaları içerisinde 2009 yılı içerisinde yenilikler gördüğümüz bir diğer servis için, Google Translate olarak bildiğimiz Google’ın online çeviri hizmeti diyebiliriz. Google çeviri içerisine Türkçe dilinin eklenmesi ile birlikte devam eden yenilikler içerisinde aynı zamanda otomatik ileti çevirisi ile Gmail içerisine google translate eklenmesi ile karşılaştık.

Google translate (çeviri) içerisine yeni ve kolaylık sağlayan bir özellik daha eklenmiş. Bu zamana kadar online çeviri yapmak istediğimiz metni ifade edebilmek için ya metin çevirisi yapmak istediğimiz URL adresini ya da el ile ilgili metni google translate içerisine yapıştırmamız gerekiyordu.

Google translate (çeviri) içerisine yeni eklenen döküman yükleme özelliği ile artık yüklenen dökümanın içeriği direkt olarak çeviri için kullanılabiliyor.

Google çeviri içerisinde bir döküman yükle seçeneği seçilerek kullanılabilen bu kısımda bilgisayarınızdan çevirisini yapmak istediğiniz dökümanı yükleyip tercüme et diyebilirsiniz. Tüm word dökümanları, pdf dökümanları, metin dosyaları (txt vs…) ve sunumları google çeviri üzerindeki döküman yükleme kısmında kullanabiliyorsunuz.

Yorum yap

Önceki yazıyı okuyun:
Goo.gl – Google Url Kısaltma Hizmeti

Google’ın adres kısaltma servisi ya da bir internet adresini kısa url edinmeniz gerektiğinde kullanabileceğiniz servisi Goo.gl (url shortener) duymuşsunuzdur. Kısaltılmış...

Kapat
Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter