1.931 kez okundu

Google chrome uzak masaüstü bağlantısı – Tarayıcılarda bir ilk !

10 10 1.931 kez okundu incelendi

Tarayıcı ile uzaktaki bilgisayara bağlanın.

Chrome’a gelen bu yeni özellik ile bakın nasıl kolayca diğer bilgisayarlara bağalanacaksınız!

Google’ın Chrome için geçtiğimiz günlerde sunduğu yeni eklentisi tekerleği yeniden icat etmiyor ama tarayıcılar ile daha önce yapılmamış bir şeyi ilk defa yapıyor: Uzaktaki bilgisayarlara bağlanmak.

Chrome Remote Desktop adındaki bu özellik ile bir Chrome tarayıcısından başka bir Chrome tarayıcı kullanan sisteme bağlanabilmek mümkün. Üstelik bu bir PC, Mac, Linux ya da Chromebook olabilir.

Yeni uygulama ile karşı tarafın bütün verilerine erişebiliyorsunuz. Tabii ki karşı taraf bilgisayarınıza bağlanmanıza izin verecek kodu size bildirirse. Üstelik bu kod her bağlantı için yeniden verilmek zorunda. Yani sistemin güvenliği var olan uzak masaüstü teknolojisine dayanıyor diyebiliriz.

Daha önce de tarayıcı üzerinden uzak masaüstü bağlantısı mümkündü. Fakat bunun bir tarayıcıya entegre edilmesi ve karşı tarafın ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan sadece Chrome kullanmasının yeterli olması bir ilk. Yeni sistemin bilgisayarlarındaki sorunları çözmesi için arkadaşlarının başını ağrıtan kullanıcılar ve sistem yöneticileri için ideal olacağı düşünülüyor.

 

Yazılım uzmanları

2 Yorum yapıldı “Google chrome uzak masaüstü bağlantısı – Tarayıcılarda bir ilk !”

  1. arınç dedi ki:

    Daha gelişmiş ve kurumsal bir arayüz biliyorum desktopgate.Mükemmel çalışıyor http://www.desktopgate.com

  2. Mems dedi ki:

    O ücretli bu bedava

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter