982 kez okundu

Google Adwords Reklam Uzmanlığı Nedir

10 10 982 kez okundu incelendi

Google adwords reklam uzmanı olarak sizde google adwords reklam yönetiminde uzman ve ileri düzey Google Ambassador olabilirsiniz arkadaşlar. Google tarafından google adwords bireysel ve kurumsal hesapları yönetmeye ehil biri olduğunuz google tarafındanda size açılacak bir sayfa ile tüm dünyaya tanıtılırsınız.

Google Adwords Reklam Uzmanı Nedir

Google tarafından sunulan sınavlarda başarılı olmuş ve google adwords reklam uzmanlığı sertifikası almış kimselerdir.

  1. Tüm Bireysel ve Kurumsal Hesapları Yönetir
  2. Müşterilerine Ücretsiz Kuponlar Temin Edebilir
  3. Google Ambassador Olduğu İçin Googleden Hızlı destek Alır
  4. Google logosunu istediği gibi özgürce kullanabilir (kartvizt, işyeri, araba)

Evet arkadaşlar sınavlarda başarılı olan google reklam uzmanları yukardaki ayrıcalıklardanda faydalanır.

Adwors Reklam Uzmanı Olabilmek İçin Gerekenler

Reklam uzmanlığı için arkadaşlar katılmanız ve başarılı olmanızın şart olduğu iki sınav mevcut nedir bu sınavlar derseniz aşağıda

  1. Adwords Temel Sınavı
  2. 3 Sınav Seçeneğinden Birini Seçmelisiniz (Analytics, Arama Uzmanlığı, Adwords Optimize)

Evet arkadaşlar Adwords Temel sınavına giriş şart ve onu geçmeniz durumunda 2. seçenekte yer alan 3 sınav şekli var onlardan birini seçip ordanda sınav oluyorsunuz ve onuda geçerseniz başardınız.

Sınavlar ve Geçiş Durumu

Adwords temel sınavda arkadaşlar sorular okadar zor değildir ama geçmekte okadar kolay değil maalesef nedne derseniz 85 puan almak gerekiyor adwords temel sınavından 84 almanız bir işe yaramıyor yani.

Adwords temel sınavı geçip diğer 3 sınavdan birini seçmeniz gerekmekte ve ondanda başarılı olmalısınız işin kötüsü 2. sınav biraz zor diyebilirim ama şunu unutmayın google yardım (help) sayfaalarına göz atarak bolca hesap yöneterek yani uygulama yaparak geçmeniz oldukça mümkün.

Sınav Nasıl Yapılıyor

Sınavlar Ücretlidir arkadaşlar 50$ ama bazen ücretsiz kupon talep ederseniz olumlu dönüş yaparlar

Sınav internet üzerinden arkadaşlar 120 soruluk 120 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde bilgisayarına indireceğiniz bir proğram ile yapılmakta o proğram bilgisayarınızı sınav dışı kullanmanızı engellemekte yani giriyim şuraya kopya çekeyim arayım olayı işe yaramaz.

Googleden Size Reklam Kredisi

Müşterilerinize reklam yayınlatabilirsiniz arkadaşlar googleye ödemenizi 45 gün sonra yaparsınız müşteriden peşin alabilirsiniz bu kredi 200 bin TLlik reklam kredisi gibi bir mebla bunun için 90 günlük sürede 10 bin $ reklam yönetmiş olmanız gerekir eskiden 100 bin dolardı şuan daha güzel.

Google Komisyon Yada Maaş Verirmi?

Google kuruş vermez arkadaşlar ne komisyon ne para ne maaş onun için hizmet verdiğiniz reklamverenlere sizde emeğinizin karşılığını almanız gerekir başka türlü kazancınız olmaz.

Sertifika Geçerlilik Dönemi

Ehliyet gibi düşünmeyin arkadaşlar alayım 50 yıl kullanayım bilgilerinizi tazelemek için yılda bir temel sınava 2 yılda birde bir üst sınava girmeniz gerekir girmez yada kazanamazsanız sertifikanız iptal edilir.

Sınavlar Ücretlidir arkadaşlar 50$ ama bazen ücretsiz kupon talep ederseniz olumlu dönüş yaparlar


[flash src=”https://www.barisozcan.net/wp-content/uploads/2010/12/iletisim.swf” width=”450″ height=”50″]

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter