856 kez okundu

Filme eski film izlenimi nasıl verilir

10 10 856 kez okundu incelendi

Merhaba arkadaşlar, bu anlatımda videomuzu nasıl eskiteceğiz onu öğreneceğiz.

Yani eski zamanlarda çekilmiş bir film gibi olacak. Hatta üzerine partiküller atarak çizikli parçalanmış gibi yapacağız. Şimdiden herkese kolay gelsin.
Öncelikle videomuzu hazırlıyoruz.ve montajını bitiriyoruz. Şimdi video efektler bölümüne giriyoruz, orda “QUICK TIME” adında bir başlık göreceksiniz. Şimdi de o başlığın içerisine giriyoruz. Orda da “QUICK TIME EFFECTS” adında bir başlık göreceksiniz.

Şimdi bu efekti sürükle bırak tekniği ile tutup sürüklemek sureti ile videomuzun üzerine bırakıyoruz ve karşımıza bir ayar penceresi çıkıyor. Burada Quick Time efektlerini göreceksiniz. Çok geniş kapsamlı efektler var, mesela alev efekti vs.

Ben bu bölümde eskitme videoyu anlatacağım. Dileyen arkadaşlar kendileri diğer efektleri deneyerek değişik kombinasyonlu videolar oluşturabilir.

Şimdi karşımıza çıkan listeden “FILM NOISE” başlığını seçiyoruz ve sağ tarafta ayarları çıkıyor, orda en üstte bulunan menü bölümünden “DUST AND FILM FADING” bölümünü seçiyoruz ve otomatik olarak diğer ayar penceresi çıkıyor ve oradan da “FILM FADING” menüsünden “SEPIA TONE” efektini seçiyoruz.

Alt tarafta görünen ön izleme penceresinden videonuzun kahverengi tonuna büründüğünü ve üzerine çizikler oluştuğunu göreceksiniz. Bunun haricinde
“dust density” ve “dust size” ayarları ile oynayarak çizikleri artırabilir ve partikülleri çoğaltabilirsiniz.

Tekrar ilk ayar menüsüne gelelim. Orda da “scratch density” “scratch duration” “scratch width” ayarları ile oynayarak videonun eskitme efektini artırabilirsiniz.

Videonuz artık eskitme efekti ile geçmişte çekilmiş gibi oldu. Herkese kolay gelsin.

Yoruma kapali.

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter