1.439 kez okundu

Dünyanın en rahat çalışma ortamı !

10 10 1.439 kez okundu incelendi

PİJAMAYLA İŞE GİTMEK İSTER MİSİNİZ?

ABD’li ekonomi dergisi Forbes, 446 şirketin 100 bin çalışanı arasında yaptığı araştırmaya göre, Google ABD’de çalışılabilecek en iyi şirket seçildi. Bu seçimde, Google’ın çalışanlarına sunduğu imkan ve hizmetler etkili oldu.

Google’ın Kaliforniya’da bulunan ‘Googleplex’inde çalışanlar işyerlerine köpeklerini getirip, ofislerinde köpekleriyle oynayabiliyorlar. Yalnız Google’ın buradaki tek şartı köpeklerin ofislerde ‘ihtiyaçlarını’ gidermemesi.Dünya çapında 10 bin kişiye istihdam sağlayan Google’ın ana merkezinde 11 adet kafeterya bulunuyor. Kafeteryalarda sunulan taze meyve suları, çikolatalar, içeceklerin hepsi ücretsiz.

Googleplex’in bünyesinde voleybol sahasından masaj odalarına, dalga havuzlarından pinball makinelerine kadar birçok zevke uygun hizmetler bulunuyor. Googler (Google çalışanlarına verilen isim) çalışma saatleri içerisinde istediği zamanda bu hizmetlerden yararlanabiliyor.

Merkezde kimse takım elbise ve kravat takmıyor. Hatta işe pijamayla gelenler bile var. Google çalışanlarına bu merkezde ücretiz saç kesimi, kuru temizleme, araba servisi de veriyor.

Google, çalışanlarının sağlığını da unutmamış. Gün içinde 5 doktor herhangi bir sağlık riskine karşı hazır bekliyor. Google, çalışanlarına ücretsiz check-up servisi de veriyor.

Gelen aramalar :

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter