1.573 kez okundu

baclink kasma yöntemi (seo)

10 10 1.573 kez okundu incelendi

Birçok kişi bedavaya Dofollow link arar durur. Tamam Dofollow linklerin faydası var ama Pagerankınızı arttırmaktan başka pek işe yaramıyor.. Bir de bir kelimede yükselmenizi sağlıyor. Zaten blogger‘ların da buna çok ihtiyacı yok. Günlük 30 dk’ınızı backlink arayarak harcayacağınıza bu vakti yazı (makale) yazarak  & okuyarak değerlendirseniz daha faydalı olur.

Zaten bu işi ciddiye alıyorsanız 10-15 lira verir ücretli olarak sağlam bir link alırsınız. 10 kişiyle link değişimi yapıyoruz abuk sabuk bir sürü siteye linkimizi veriyoruz.. Acaba düşündünüz mü bunları Google hala kale alıyor mu? Tabi ki alıyor ama eskisi kadar değil.

Bu şahsi görüşümdür ama bence Google artık en çok içeriğe önem veriyor. Yani içerik özgün mü, kaliteli mi, ziyaretçileri memnun ediyor mu, vs vs. Ama en önemlisi başka siteler tavsiye ediyor mu?

Hiç bir zaman “www.bilgispot.com” adresi içi dofollow link aramadım. Çünkü ana sayfama ziyaretçi çeksem ne yazar. Girse girse, 10-15 kişi. Backlink hiç yapmıyor muyum, yapıyorum ama ana sayfama değil…

Mesela bir makale yazdım. Eğer bunun çok ziyaretçi çekeceğini düşünüyorsam 1 hafta beklerim. Google’da iyice bir yer edinmesini. Daha sonra bir foruma gidip buradaki yazımı yeniden yazarım. Yani kopyala yapıştır değil.. Sonra da kendime link veririm. Tabi bu forumdaki linkleri Google görebilmeli ve Dofollow olmalı. Bu şekilde bir kaç forum var bunları kullanabilirsiniz. Hem ziyaretçi sayımı arttırıyor hem de Google’da yükseliyorum.

Çok faydasını göreceksiniz emin olun. Burada Analytics de çok işe yarıyor. Mesela Google’dan ziyaretçi çeken yazılarıma bakıyorum. Çok geri de olsa bile ziyaretçi getiriyorsa hemen yine bir foruma gidip benzerini yazıp altına alıntıdır diye link veriyorum.. O yazı da google’da yükseliveriyor. Tabi bu arada forumdan ziyaretçiler de gelmeye devam ediyor…

Umarım anlatmak istediğimi belirtebilmişimdir.

Gelen aramalar :

1 Yorum yapıldı “baclink kasma yöntemi (seo)”

  1. ön kepçe dedi ki:

    güzel bilgilerinle aydınlattığın için teşekkürler gayet mantıklı bir konu

Yorum yap

Önceki yazıyı okuyun:
antalya web tasarım

antalya web tasarım

Kapat
Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter