1.034 kez okundu

Msn de çevrimdışı olanları nasıl görürüm

10 10 1.034 kez okundu incelendi

MSN’de çevrimdışı olanları bir nebze de olsa anlayıp görebilme yolunu sizlere anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle bu dediğim yolu yapabilmeniz için bilgisayarınızda MSN Messenger’in bir eklentisi olan Plus programının yüklü olması gerekir.

Plus Live’in belirlediğiniz kişi veya kişilerin yaptığı eylemlerden sizi haberdar etmek için olay bildirim hizmeti vardır.

Bunu Yapabilmeniz için Uygulayacağınız Adımlar İse Şu Şekildedir ; Plus > Tercihler > Özelleştir > Olay bildirimleri

Bu adımları Sırasıyla yaptığımızda karşımıza gelen sayfada “ekle” butonunu kullanarak kişi ya da kişileri seçip ileri diyoruz. Ve bir sonraki gelen sayfada “oturum açtı” yı seçip devam ediyoruz.

Ses ile bilgilendirmenin altındaki olay meydana geldiğinde ses çal kutucuğunu seçiyoruz.Ve “gözat (…)” ‘ dan desteklenen uzantılara uygun bir ses seçiyoruz ve ileri diyoruz.

Son olarak da;
“Bu bilgilendirme hiçbir zaman sona ermeyecek ” seçeneğini işaretliyoruz. Bundan sonra kullanıcı ister çevrimdışı, ister çevrimiçi oturum açsın, seçmiş olduğunuz müzik çalacaktır. Eğer ses çaldığı halde oturum açma bilgisi gelmediyse çevrimdışı oturum açmıştır demektir. Ayrıca MSN’sinde çoklu oturum olan arkadaşlar bunu 2. bir oturumla denerseniz çalışmayacaktır, bilginize…

Kısa ve öz olduğuna inanıyorum ve herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Yoruma kapali.

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter