953 kez okundu

facebook.com uzantılı mail adresi

10 10 953 kez okundu incelendi

face

Facebook mail dağıtmaya başlayacak … yani isminiz@facebook.com şeklinde mail adresi alabileceksiniz

Facebook böylece Gmail’in yanı sıra Yahoo ve Hotmail’i de kendisine rakip olarak alıyor. Gelişme, teknoloji haberleriyle adını duyuran TechCrunch sitesi tarafından duyuruldu. Buna göre Facebook, 500 milyonu aşkın kullanıcısına facebook.com uzantılı e-posta hizmetinden yararlanma imkânı verecek.

 

Facebook’un yeni e-posta hizmetinin Microsoft’un online ofis servisleriyle de entegre çalışması öngörülüyor. Facebook’un yeni hizmetini bugün San Francisco’da yapılacak bir basın toplantısıyla açıklaması bekleniyor.

Böylece Facebook, giderek büyüyen reklam pazarında Google’a karşı bir önemli cephe daha açmış oldu. Facebook, geçen ay da arama motorunda Google’ın rakibi, Microsoft Bing ile işbirliğine gitmişti. Facebook ile Microsoft bir kaç yıldır iş birliği yapıyor. Araştırmalara göre yüzde 90 oranında Google üzerinden arama yapılıyor.

Google’u takip eden rakibi Yahoo ise arama motoru pazarında yüzde 2,5, Bing de 2,4 oranında paya sahip. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un ise dünya genelinde yaklaşık 500 milyon kullanıcısı var ve son yıllarda üye sayısı hızlı bir artış kaydetti.

 

Yoruma kapali.

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter