1.579 kez okundu

Usb teknolojisi hayatın her anına yayılmış durumda

10 10 1.579 kez okundu incelendi

USB Çılgınlığı !

Bilgisayar teknolojisi baş döndürücü hızla ilerliyor da yan sanayi duruyor mu? Elbette hayır…

Çoğu Çin işi küçük bilgisayar aparatları, hayatını bilgisayar karşısında geçirenlerin işini kolaylaştıracak özelliklere sahip. Mesela bulunduğunuz ortam soğuk olduğu için elleriniz ve ayaklarınız üşüyorsa USB eldiven ya da terliklerden bir tane edinmenizi öneririz.

Hatta oturduğunuz sandalye ya da koltuğu da bilgisayarınızla ısıtabilirsiniz. Tabii bunun için Çin işi sandalye kılıfından satın alıp kablosunu bilgisayarınızın USB girişine takmanız gerekiyor. USB soğutucular, ısıtıcılar, vantilatörler, mikroskoplar, elektrik süpürgeleri… 10 ila 20 dolara internetten sipariş edebileceğiniz bu ürünler arasında en ilginç olan ise ‘teknolojik sefertası’…

Teknolojik sefertası
İlk başta bir fotoğraf makinesi çantası gibi duruyor. İçi açıldığında iki bölmeli modern bir sefertasıyla karşılaşıyorsunuz. Çantanın kablosunu bilgisayarın USB girişine takmak yeterli, birkaç dakikada yemeğiniz sıcacık!

Minik süpürgeler
Klavyenizin tuşlarının arasını temizlemek için ürünün kablosunu bilgisayarınıza takmak yeterli. Minik bir elektrik süpürgesi gibi çalışıyor. En ilgi çekeni, klasik süpürgenin birebir aynısı olarak üretilen masaüstü süpürge

Hem lamba hem radyo
Bu USB aydınlatıcının bir özelliği de radyo olması. Takıyorsunuz bilgisayarınıza, hem gözünüz hem de gönlünüz aydınlanıyor!

Çaylaaar bilgisayardan!
Çoğu zaman işe dalıp çayınızı ya da kahvenizi soğutuyorsanız bu USB ısıtıcı tam size göre. Kablosunu takıyorsunuz bilgisayarınıza, çayınızı ya da kahvenizi sizin için saatlerce sıcak duruyor.

Eğri oturma, doğru bak!
Bel ve sırt ağrıları çekmenin yanı sıra bilgisayar ekranına yakından baktıkları için gözleri de bozulur. İşte bu ürün bilgisayara olan mesafenizi ölçüyor ve yaklaştığınızda sizi uyarıyor: eğri oturma, doğru bak!


USB eldiven ve terlikler

Bilgisayar sadece çayı ve yemeği değil, kullanıcısının elini, ayağını da sıcak tutuyor. Bunun için USB eldiven ve terliklerin kablolarını bilgisayara takmak yeterli.


Mikropsayar

USB mikroskobu bilgisayarınıza takmanız yeterli. İncelemek istediğiniz her türlü ürünün binlerce kez büyütülmüş hali ekranınızda gözüküyor.

Yoruma kapali.

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter