2.434 kez okundu

Siteniz için 10 wordpress eklentisi

10 10 2.434 kez okundu incelendi

1 – All in One SEO Pack

teknik bilgiyle hiç vakit kaybetmeden çok hızlı bir şekilde sitenizin arama motoru optimizasyon paraçaları olan meta taglarını kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. ayrıca türkçe dil desteği de var.

All in One SEO Pack
All in One SEO Pack

2 – Contact Form 7

eğer sitenize gelen ziyaretçilerinizin size istek ve önerilerini iletmelerini istiyorsanız Contact Form 7 en popüler ve en kullanışlı eklenti. türkçe dil desteği de var.

Contact Form 7
Contact Form 7

3 – TinyMCE Advancedwordpress‘in metin editörünü çok daha zengin hale getiren advanced sürümünü yüklediğinizde özelleştirilebilen ayarları ile en çok kullandığınız sekmeleri seçebilirsiniz.

TinyMCE Advanced
TinyMCE Advanced

4 – Simple:Press

sitesine forum eklemek isteyenler için ilk denemeleri gereken eklentidir. yöneticilerinden ve ziyarteçilerinden artı puan alan popüler forum eklentisi.

Simple:Press
Simple:Press

5 – WP-DBManager

en kritik konulardan birisi de hiç şüphesiz veritabanınızın yedeğinin alınmasıdır. eklentimiz sizin belirleyeceğiniz zaman dilimi aralığı ile periyodik olarak yedek alacaktır. dilerseniz bir e-posta adresine de yedeği postalayabilir.

WP-DBManager
WP-DBManager

6 – SexyBookmarks

artık sosyal paylaşım sitelerine link vermeyen site yok denecek kadar az ve azalmaya da devam ediyor. yani siteler facebook ve twitter başta olmak üzere sosyal ağ sitelerine içeriklerinin kolayca paylaşılmasını sağlayan likler sunuyorlar. bu eklentimiz dünyadaki tüm popüler sosyal paylaşım sitelerinden istediğinizi seçmenize imkan tanıyor.

SexyBookmarks
SexyBookmarks

7 – ProPlayer

internetten video izlemek artık vazgeçilmez hale geldi. sizde sitenizde video izletmek istiyorsanız arayüz desteği olan bu eklentimiz sayesinde yazılarınızın içeriğine videolar ekleyebilrsiniz. ayrıca youtube videolarını da adres girerek okutabilirsiniz.

ProPlayer
ProPlayer

8 – WP Favicon

bu küçük ayrıntıyı atlamamak gerekli. çünkü hem yer imlerine siteniz eklendiği takdirde simgesinden hemen farkedilecektir. ve üstelik site açıkken adres çubuğunun yanında görünmesi tasarımı destekler niteliktedir.

WP Favicon
WP Favicon

9 – WP-Polls

internette anket kullanmak fazla vakit almadığı sürece keyiflidir. çoğu kişi görüşünü belirtmek ve taraftar olduğu tarafa destek olmak için antetlerde oy kullanmaktan çekinmez. bu eklenti sayesinde ajax destekli anketler oluşturabiliriz.

WP-Polls
WP-Polls

10 – CubePoints

aboneler üyelikleriyle baştan puan kazanmaya başlıyorlar. ve her bir sisteme giriş ve yorum yaptıklarında yine puan kazanmaya devam ediyorlar. en çok puan akzanana bir hediye virilmesi yöneticiye kalmış. ama hediye olmasada her ne şekilde olursa olsun yükselmek insanların hoşuna gidiyor. bu nedenle puan kazanmak için ziyeretçileri yazılara yorum yapmaya sevk ediyor. çok yorum çok puan demek.

CubePoints
CubePoints

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter