721 kez okundu

İphone 5 özellikleri

10 10 721 kez okundu incelendi

Chinese Economic Daily’nin iPhone 5 ile ilgili yaptığı habere geçelim. Bu gazeteye göre; iPhone 5’in özellikleri devrimsel nitelikte değil de evrimsel nitelikte olacak. Ayrıca Apple iPhone 4’teki Infineon yonga takımını Qualcomm’la değiştiriyor. Bunun dışında ise yeni iPhone için alınacak tüm malzemeler yine aynı firmalardan alınacak.
Evrimsel özellikler dendiği için çok büyük yeniliklerin dışında şu andaki özelliklerinin bir ya da iki seviye üstünü düşünebiliriz. Yani yeni bir anten, 1.2GHz işlemci, 3.5 inç ekranın yerine 3.7 inç bir ekran gibi. Ayrıca USA Today iPhone 5’in LTE destekleyeceğini söylemişti. LTE Amerika’daki süper hızlı bir mobil internet ağı. Bu da iPhone 5’i 4G bir telefon yapabilir. Tabii kullanıcıların bu isimlerle kafasının karışması da olası.

Yeni iPhone’un telefonu bir cüzdan haline getireceği de konuşulanlar arasındaydı. Yani iPhone 5’iniz yeni kredi kartınız olabilir. Ancak Techeye, Apple’ın bu olasılığı daha önce de değerlendirdiğini ve yapmadığını söylüyor. Yani bu özellik için biraz daha bekleyebiliriz.

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter