1.540 kez okundu

Alexa değeri nasıl yükselir

10 10 1.540 kez okundu incelendi

Alexa sıralamasında nasıl yükseldiğimi soran sorana. Bu konu hakkında bir makale yazmak istedim umarım işinize yarar. Benim bildiğim kadarıyla ve uyguladığım kadarıyla sizlere anlatmaya çalışacağım. İlk olarak alexa’nın ne olduğunu açıklamak lazım.

Alexa : Alexa hem arama motoru , hemde dünyada bulunana kaliteli siteleri sıralamaya yarayan bir sitedir. Google ile iş birliği olan bu site günlük , haftalık , aylık sitenizi dünyada kaçıncı olduğunu sıralar. Alexa’da sıra yükselirseniz Google’de sizi daha çok önemsemeye başlar. Reklam vermek isteyen şirketler için bu sıralama çok önemlidir. Kısaca kaliteli siteleri firmalar bu site yardımı seçer.Alexa’da sıralamasında yükselmek için ne yapmalıyım :

  1. İlk olarak Alexa’da yükselmek için en önemli etken sitenizi gezen üyelerin sitede kalma sürelerini uzatmaya çalışmak olmalıdır. Bunu görsel eklentilerle yapabilirsiniz. Yazınıza video eklemek gibi olabilir.
  2. İkinci olarak sitenize alexa sıralama kodunu koymanızı öneririm. Alexa sıralama kodu olanlar extradan puan almaktadır. Yandaki kodu kendi sitenizin adresini yazarak sitenizde uygun bir yere koyunuz. <SCRIPT type=’text/javascript’ language=’JavaScript’ src=’http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=http://www.domatessuyu.com’></SCRIPT>
  3. Üçüncü olarak sitenizde alexa toolbar kullanmaya teşvik edin. Bu teşvik çok önemlidir. Çünkü sitenizi gezen bir kullanıcı eğer alexa toolbar kullanıyorsa siteniz iki kat puan kazanmış olur ( alexa gözünde )Alexa toolbar windows vistada internet explorer’da çalışmamtadır. En verimli çalıştığı browser firefox’dur. Firefox’un tüm versiyonlarında çalışmaktadır.

Alexa Toolbarı indirmek için tıklayınız.

Bu üç işlemi yaptığınızda göreceksiniz ki Alexa sıralamanız gün geçtikçe yükselmiş olacak. Sitenize alexa kodunu koymayı kesinlikle unutmayın.

Yorum yap

Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter