755 kez okundu

E-Ticaretin Görevleri nelerdir ?

10 10 755 kez okundu incelendi

Rekabet artışı, yerel pazarların daralmaya başlaması sonucunda hızlı ve güvenli internetin yaygınlaşması ile elektronik ticaret, ticari işlemlerin yürütülmesinde vizyonel ve etkin bir araç haline gelmiştir. E-ticaret, tüm dünyada ticaretin serbestleştirilmesi eğilimi ile birlikte, son on yılda yaşanan ve bilgi iletişimini kolaylaştıran teknolojik gelişmelerin bir ürünü olarak kurumların hedeflerine hızlı olarak ulaşmalarını sağlayan stratejik bir araç olarak ortaya çıkmıştır.
E-ticaret bu yönüyle özellikle KOBİ’leri ilgilendiren geleneksel ticaret engelleri olan pazara uzaklık, bilgi eksikliği ve talebe uygun üretim yapılamayışı gibi dezavantajları arındırarak ürün seçeneklerinin artmasını, ürünlerin kalitesinin yükselmesini ve daha hızlı bir şekilde ödenerek teslim alınmasını sağlamalıdır.

E-ticaret, basit bir pazarlama ve pazar araştırması aracı olmaktan çıkmalı ve konusunda yetkin ve deneyimli bir teknoloji çözümü olarak kişiselleştirme özellikleri ile birlikte etkileşimin boyutunu sürekli arttıran ve bilgi paylaşımını en üst seviyeye taşıyarak operasyonel verimliliğin yükselmesine zemin hazırlamalıdır.

Gelen aramalar :

Yoruma kapali.

Önceki yazıyı okuyun:
E-Ticaretle neleri ve ne kadar kazanırsınız?

E-ticaretin amacı işinizi değil internet üzerinden çalışan sistemlerin desteğini arkasına alarak işinizin işleyiş şeklini değiştirmek ve hızla değişen pazar teknolojisindeki...

Kapat
Barış Ozcan Facebook Sayfasi
Barış Ozcan Twitter